מכתב פרידה של יו"ר איגוד הגזברים - רו"ח גולן זריהן


חברים יקרים שלום,

בתחילת ספטמבר אני מסיים את תפקידי כגזבר ומנהל הכספים הראשי של עיריית הרצליה וכיו"ר איגוד הגזברים ברשויות המקומיות בישראל ועובר לתפקיד סגן נשיא לכספים במרכז הבינתחומי בהרצליה.

אני מצטער על הפרידה מחבורה מובילה של נבחרי ציבור ואנשי מקצוע מסורים בעיריית הרצליה, באיגוד הגזברים ובשלטון המקומי, שפעלו ופועלים ללא לאות לקידום המרחב הציבורי והאינטרסים הציבוריים של כלל תושבי המדינה ושמח מאוד להצטרף לנבחרת המצוינת של המרכז הבינתחומי.

זכיתי לעבוד אתכם, אנשים נפלאים, וביחד קידמנו נושאים רבים לטובת השלטון המקומי, מעמד הגזברים ומקצועיותם. ביחד עם השלטון המקומי, עשינו ואנו עדיין עושים מהלכים גדולים לטובת הרשויות המקומיות ויציבותן: אנו נלחמים בכל שנה בגזירות של חוק ההסדרים, בלמנו את הדיווח המסוכן על בסיס מצטבר, קידמנו הצעה מצוינת לרפורמה בארנונה, קידמנו את חוק הרשויות האיתנות ועוד. למרות השגנו הניכרים, לא הכל הסתיים והמלאכה עוד מרובה.

בנושא מעמד הגזברים ומקצועיותם, יזמנו מהלך של ייצוגיות, פנינו לבית המשפט, למשרד הפנים ולממונה על השכר באוצר ובהחלט רואים את האור בקצה המנהרה - אין לי ספק שתוך זמן קצר יאושרו לגזברים ההטבות המגיעות להם ובהן מענק יובל, פדיון ימי מחלה צבורים ועוד תנאים שלא היו בעבר. בנוסף קידמנו מפגשים מקצועיים רבים וחשובים, ימי עיון וכנסים שנתיים שידועים כמובילים באיכותם בשלטון המקומי. על כך אני גאה במיוחד שכן המקצועיות שלנו היא נר לרגלנו ומבטיחה כי גם בעתיד השרות שניתן יהיה הטוב ביותר האפשרי.

במהלך תפקידי הכרתי אתכם באופן אישי, התחברתי עם רבים מכם ולמדתי להעריך אתכם מאוד. אין לי ספק שאתם עמוד השדרה המקצועי של השלטון המקומי בישראל - עמוד שדרה איכותי שיש הרבה סיבות להתגאות בו. אשמח מאוד לשמור על קשר ולהיות לעזר ככל שיידרש. במהלך ספטמבר תבחר מועצת האיגוד מחליף ליו"ר ועד אז יעמוד בראש הארגון סגני, מר סמי מרג'יה – גזבר ומנכ"ל מועצה מקומית יפיע, יחד עם חברי ההנהלה.

תודה רבה לכם על החברות ועל הזכות לעמוד בראש הארגון החשוב של איגוד הגזברים.

בברכה,
גולן זריהן, רו"ח
גזבר עריית הרצליה